Atlético Madrid CZ/SK

Asenjo De Geovi věří a čeká boj o pozici nové jedničky

23/06/2011 20:08 // Andres // 352 zobrazení

Přestup De Gey do Manchesteru United je již několik týdnů brán jako téměř hotový, a tak spekulace, jak klub vyřeší pozici jedničky, neutichají. Sergio Asenjo doufá, že klub nikoho dalšího nekoupí, a on se tak popere s Joelem o to, kdo bude nastupovat v základní sestavě na pozici brankáře.

Asenjo přicházel do Atlética v létě 2009 z Valladolidu za pět milionů eur jako veliký talent, avšak očekávání do něj vkládaná nenaplnil, a tak jej nakonec i díky zranění vytlačil na lavičku o rok mladší David De Gea. Poté, co se uzdravil, byl poslán na hostování do Málagy, avšak zde se znovu vážně zranil a plná rekonvalescence je očekávána až někdy během podzimu. Atlético tak zvažuje koupi nové tváře do brány, protože minimálně ze začátku sezóny by musel Joelovi, který sám moc zkušeností nemá, krýt záda Iago Herrerín z béčka.

Já s Joelem jsme asi dva gólmani do prvního týmu a pokud přijde někdo další, bude to tvrdý boj,” řekl jedenadvacetiletý brankář, který očekává, že dostane od trenéra šanci. “Pokud přijde třetí brankář s potenciálem stát se jedničkou, asi bych radši odešel někam, kde bych pravidelně hrál – zvlášť když k tomu přičtu to, co se stalo minulý rok,” naznačil Asenjo své zaječí úmysly. Mladý gólman se rovněž vyjádřil ke svému zdravotnímu stavu: ”Pracuji velmi tvrdě na tom, abych se vrátil, co nejdříve to půjde a dokázal, proč mě Atlético koupilo.”

Španělský gólman byl také tázán, jak si myslí, že si De Gea v zahraničí povede: “Pokud podepíše smlouvu s United, jsem si jistý, že předvede, jak dobrým brankářem je,” věří Asenjo.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.