Ardův rychlý dvojzásah rozhodl o důležité výhře nad Espanyolem

22/04/2012 21:46 // Sebyk & Andres // 744 zobrazení

Atlético Madrid se v poslední době dokázalo vrátit do správných kolejí a připsalo si třetí výhru v řadě. Tentokrát to odnesl barcelonský Espanyol, který si ze stadionu Vicente Calderóna odvezl prohru 1:3. Rojiblancos zažili ukázkový vstup do zápasu, když se již po deseti minutách trefil Godín, Espanyol však přidal na aktivitě, záhy srovnal a opanoval zbytek první půle. Zlepšený výkon červenobílých ve druhém dějství však přinesl zasloužené tři body, katem Katalánců se stal Arda Turan, který v rozmezí dvou minut vstřelil dvě parádní branky. Důležité tři body Atlético posunuly opět o něco blíže vytyčeným pohárovým příčkám.

Diego Simeone nakonec podle očekávání nechal vzhledem k nabitému programu odpočívat několik hráčů, pouze na lavičce tak zápas začali Adrián a Mario, jejichž místo v základní sestavě zaujali Salvio a Tiago. Zejména argentinský křídelník dnes podal solidní výkon a hýřil aktivitou. Do úvodní jedenáctky se po odmlce zaviněné karetními tresty vrátil i Diego Godín, který ve stoperské dvojici doplnil Álvara Domíngueze. V ochozech Calderónu byl k vidění velký počet dětských příznivců - Atlético totiž pro své nejmladší fanoušky pořádalo speciální Día del Niño.

Vstup do zápasu se Atléticu nadmíru povedl - již po několika minutách mohli jít červenobílí do vedení, střela Diega však prosvištěla jen těsně vedle tyče hostí. Naplněný Calderón si tak na gólové oslavy musel počkat až do deváté minuty, kdy si na roh zahrávaný Diegem naskočil nikým nehlídaný Diego Godín a poslal svůj tým do vedení. Uruguayec, který byl v poslední době vidět spíše hrubkami a hloupými penaltovými zákroky, měl ze své branky pořádnou radost. Ta však nevydržela příliš dlouho - o dalších devět minut později bylo totiž srovnáno, když si slabší chvilku vybrala komplet obrana Colchoneros.

Po autovém vhazování soupeře se k míči dostal ve vápně Sergio García, jeho strážce Gabi si počínal velmi nedůrazně a nechal jej poslat přízemní centr, který prošel mezi nohama Domíngueze a na zadní tyči nalezl zcela volného Dídaca, jehož si vůbec nehleděl prozměnu Juanfran. Nikým nehlídaný levý bek Espanyolu se tvrdou ranou pod břevno nemýlil. Od této chvíle převzali hosté iniciativu a Atléticu pořádně zatápěli. Colchoneros dělal problém zejména aktivní a vysoký presink Katalánců. Po nafilmovaném pádu Sergia Garcíi o několik minut později zahrávali hosté přímý kop z nebezpečné pozice a Romaricova krásná rána rozezněla tyčku brány Colchoneros!

Na druhé straně se k ojedinělé střele dostal Falcao, kterého vyzval pěknou přihrávkou Diego, kolumbijský ostrostřelec však trefil jen uprostřed brány stojícího gólmana Álvareze. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1, červenobílí ovšem nepůsobili zrovna nejlepším dojmem a nad Calderónem se stahovala mračna. Ty však svým proslovem v kabině rozehnal Diego Simeone - do druhé půle totiž nastoupilo zcela jiné Atlético. Cholo se také rozhodl sáhnout k jedné změně, když chybujícího Gabiho, který páchal ve středu pole jeden zbytečný faul za druhým a mohl být rád, že první poločas dohrál pouze s jednou žlutou na kontě, nahradil Mario Suárez.

Aktivitou hýřil v úvodu druhé půle zejména Toto Salvio, který nejdříve povedenou střelou prozkoušel pozornost Álvareze v bráně hostí, načež skvělou akcí vybídl ke skórování Falcaa, kolumbijskému útočníkovi však v poslední chvíli zastínil centr před ním skákající Arda Turan. Po necelé hodině hry se málem podruhé v zápase radoval Diego Godín, jehož hlavička se však jen otřela o břevno svatyně Espanyolu. Uruguayský stoper ale nemusel smutnit dlouho - jen o několik momentů později se totiž individuálním průnikem blýskl Juanfran, do jehož následného centru se na zadní tyči položil parádními nůžkami nikým nehlídaný Arda Turan a nedal Álvarezovi šanci.

Hned o dvě minuty později bylo ještě veseleji - po dlouhém nákopu Diega Godína si míč zpracoval opět Arda Turan, zatáhl míč do vápna, poradil si se dvěma protivníky a vyslal na bránu Espanyolu střelu, která se odrazila od tyče, od níž nabrala faleš a šťastným způsobem se dokutálela až za brankovou čáru. Pro dnešního kata Espanyolu to byla třetí letošní ligová branka - shodou okolností nasázel všechny právě "druhému" barcelonskému klubu. O několik minut později tyč brány pomohla prozměnu hostům, když je uchránila od inkasování po tvrdé střele Tota Salvia. Škoda, argentinský záložník si za svůj dnešní výkon branku určitě zasloužil.

Na druhé stranu mohl závěrečné minuty zdramatizovat Coutinho, jeho rána si však cestu do branky nenašla. Svěží vítr pak na hřiště vnesl střídající Adrián, který se přimotal hned do dvou akcí, které mohly ještě navýšit náskok Atlética. Španělova střela však mířila těsně mimo, v samotném závěru pak z jeho práce mohl profitovat Falcao, celou situaci však včasným vyběhnutím zachránil Álvarez. Odražný balon mohl do sítě usměrnit další náhradník Koke, ten však k celé situaci přispěchal příliš pozdě. Zápas nakonec tedy skončil výsledkem 3:1, což Atlético posouvá blíže vytyčeným příčkám zajišťujícím evropské poháry. Příští týden se Colchoneros představí na hřišti Realu Betis.