Atlético Madrid CZ/SK

Arda Turan zřejmě hráčem Atlética! Budou jej následovat Falcao, Diego nebo Griezmann?

09/08/2011 21:05 // Sebyk // 510 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com, mundodeportivo.com

S blížícím se startem ligy a koncem přestupového období se zintenzivňují jednání o přestupech hráčů, které si už dříve Atlético vytipovalo. Na cestě do Madridu jsou možná hned čtyři velká jména – Arda TuranDiego RibasRadamel Falcao a snad i Antoine Griezmann. Klub by potom měl opustit Raúl García, který míří do domovské Osasuny.

Co se výše jmenované čtyřky týče, nejméně reálně vypadá příchod Antoina Griezmanna. Mladý Francouz tento týden popřel své zaječí úmysly a ani jeho Real Sociedad se jej podle všeho nehodlá vzdát. Jednání mezi kluby sice údajně pokračují, na stole leží nabídka 7 milionů plus jeden další hráč (zřejmě Fran Mérida či Raúl García) a stanice Cadena COPE věří, že talentované levé křídlo nakonec v Atléticu skončí, ale proti jeho koupi hovoří fakt, že na jeho místo už vedení madridského klubu pravděpodobně našlo někoho jiného – Ardu Turana.

Tento přestup, pro nás možná trochu blesk z čistého nebe, již turecká média označila za dokončený, na stránkách Galatasaraye však zatím jen visí zpráva, že jednání o přestupu právě probíhají. Za tureckého reprezentanta by Atlético mělo zaplatit částku 12 milionů euroArda si pak v Madridu přijde na roční plat ve výši 2,5 milionu euro. Šikovný čtyřiadvacetiletý středopolař, jehož primární pozicí je levé křídlo, ale dokáže zahrát v podstatě na jakémkoliv ofenzivním postu v záloze, byl již dříve s Atléticem spojován, přesto se s jeho příchodem v tuto chvíli příliš nepočítalo. Možná hlavně proto, že jako hráč turecké národnosti nevlastní pas země EU, a na soupisce Atlética tak zabere další místo pro cizince. To by napovídalo odchodu jednoho z trojlístku Elias MendesToto Salvio Miranda.

Jeden z prvních dvou jmenovaných by se sice mohl stát protihodnotou při přestupu Radamela Falcaa, ale to by celou situaci stejně nevyřešilo, protože ani kolumbijský snajpr nevlastní pas žádné země EU. Každopádně i přestup Falcaa je údajně velmi blízko – Atlético je již se samotným hráčem dohodnuto na podmínkách smlouvy a čeká jen na okamžik, kdy celé transakci vystaví zelenou i FC Porto. Vše vypadá podle všeho nadějně – i tvrdohlavé vedení portugalského klubu by totiž měla obměkčit nabídka ve výši 25 milionů plus Toto Salvio, případně Elias Mendes.

Ač to zprvu vypadalo, že součástí výměny se stane argentinský křídelník, trenér Manzano s ním prý ve svém týmu napevno počítá a nehodlá se jej vzdát. Do Porta by tak měl zamířit spíše Elias Mendes, o kterého má portugalský klub údajně i velký zájem. Prodej brazilského středopolaře by vyřešil i problém s přetlakem Atlética ve středu zálohy, kterému by mohl pomoci také plánovaný odchod Raúla Garcíi, který míří do Osasuny. Klub z Pamplony, kde bývalý velký španělský talent fotbalově vyrostl, by jej měl získat dokonce zadarmo, součástí přestupu však budou procenta z případného Garcíova dalšího prodeje.

Kromě Ardova přestupu by měl být v nejbližších dnech oficiálně potvrzen také příchod Diega Ribase Wolfsburgu. Atlético o brazilského špílmachra, který se rozhádal s trenérem Felixem Magathem, dlouhé týdny usilovalo a dokončení celé operace je údajně záležitost několika příštích hodin. Nakonec by mělo jít o formu ročního hostování s opcí s tím, že Atlético bude platit celý Diegův plat ve výši 4,5 milionu ročně, čímž se vyřeší největší dosavadní zádrhel celé operace. Brazilec bude mít jistě i o důvod víc se předvést, protože nebude mít angažmá úplně jisté.

Co říkáte na nejnovější přestupové novinky?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.