Atlético Madrid CZ/SK

Arda Turan: Atlético se může rovnat Realu a Barceloně

16/08/2011 18:05 // Andres // 457 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Dnes byl na stadiónu Vicente Calderóna jako nová posila Atlética Madrid oficiálně představen bývalý kapitán Galatasaraye Istanbul, Arda Turan. Po jeho boku dnes ve VIP sále stáli sportovní ředitel, José Luís Caminero, a trenér B-týmu, Milinko Pantić.

24letý Turek neskrýval nadšení svým příchodem do hlavního města Španělska. „Jsem velmi šťastný a vděčný, že tu mohu být. Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům Atlética za to, jak se ke mně chovají, a to počínaje mými spoluhráči až po posledního údržbáře klubových zařízení. Všichni mě velmi vřele přijali, s úsměvem na tváři a objetím. Přesně to jsem potřeboval,“ řekl Arda.

Tomáš Ujfaluši, který s Turanem strávil v tureckém klubu několik týdnů poté, co přestoupil do Galatasaraye, stihl Ardovi udělat menší nástin toho, co může od Los Colchoneros čekat. „Ujfaluši pěl na klub samou chválu, mluvil o atmosféře, o tom jak vášnivé fanoušky Atlético má. Potvrzuje se, že nelhal.

Arda Turan, primárně levé křídlo, přiznal, že Manzanovi bude k dispozici na jakoukoliv pozici, kterou mu ušije: „Není pro mě důležité, na jaké pozici budu hrát. Nejlépe se cítím na levém křídle, ale mohu zahrát také za útočníkem nebo napravo.

Nová posila nebude tento týden ještě moci Atléticu pomoct v dobytí Evropské ligy. Minulý týden se při přátelském zápase za Turecko zranil, mimo hru by měl být ještě dva týdny. Sám hráč si však se zraněním starosti nedělá: „Není to nic vážného. Už jsem začal běhat a myslím, že za pět nebo šest dní bych se mohl zapojit do plného tréninku.“ Při troše štěstí by tak mohl nastoupit alespoň do odvety proti Vitórii.

Na chvíli se nadaný křídelník také zasnil, když fanouškům zalichotil tím, že by podle něj mohlo Atlético bojovat s Realem Barcelonou o čelo ligy. „Real Madrid a Barcelona jsou velké kluby, ale pořád je to jen 11 lidských bytostí. Atlético má velký potenciál, aby se dostalo na podobnou úroveň. Musíme bojovat. Myslím, že to není nemožné.

Závěrem se Arda Turan podělil o své cíle: „Chci nasbírat hodně asistencí, skórovat a odehrát co nejvíce zápasů. V neposlední řadě však chci také pomoci svým spoluhráčům.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.