Arda smutným hrdinou, Domínguez se debutu nedočkal

07/09/2011 14:35 // Sebyk // 303 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Během uplynulého týdne se sehrálo hned několik mezinárodních utkání, ať už přátelských, nebo ostrých. Na reprezentačních srazech svých národních týmů se samozřejmě vyskytlo i několik hráčů Atlética, většina z nich se ale příliš nevytáhla – za svou zemi totiž vůbec nedostali šanci nastoupit. Světlou výjimkou byla nová posila Arda Turan, který se stal tak trochu smutným hrdinou své země. V prvním zápase sice Turecku v 96. minutě z přímého kopu se štěstím vystřelil důležité vítězství doma proti Kazachstánu, v následujícím venkovním zápase s Rakouskem však v rozhodující chvíli v 90. minutě zahodil penaltu, a jeho tým tak jen remizoval 0:0.

Další čárku v počtu si reprezentačních startů si mohl udělat i střední záložník Rúben Micael, který je momentálně na hostování v Zaragoze. V zápase na Kypru nastoupil v základní sestavě Portugalska a ač byl po hodině střídán, podílel se na vysokém vítězství 4:0. Krajní bek Sílvio utkání jen proseděl na lavičce náhradníků. Stejný osud potkal i Eduarda Salvia, který se sice mohl radovat z návratu do argentinské reprezentace, důvěru trenéra však v zápasech proti Venezuele ani Nigérii nedostal.

Na svůj debut v belgické reprezentaci nadále čeká Thibaut Courtois, který se sice již poněkolikáté objevil na srazu národního týmu, pro trenéra Leekense je však až třetí volbou mezi tyče. Premiérový start za seniorský národní tým si nepřipsal ani Álvaro Domínguez, kterého nechal kouč Vicente del Bosque prosedět jak zápas s Chile, tak i s Lichtenštejnskem jen na lavičce náhradníků. Ani naši španělští mladíci Joel Robles a Daniel Pacheco si za tým do jedenadvaceti let v zápasech proti Gruzii nekopli.

Čest hráčů Atlética tak museli zachraňovat Jihoameričané – Diego Godín odehrál celých 90 minut při výhře své Uruguaye 3:2 na Ukrajině, Luis Perea byl členem základní sestavy Kolumbie při venkovních výhrách proti Hondurasu a Jamajce, oba zápasy skončily vítězstvím Pereova týmu 2:0. Na Jamajce si zahrál i útočník Radamel Falcao, který se svou prací podílel na prvním gólu své země.