Atlético Madrid CZ/SK

Arda otevřel Atléticu turecký trh a chválí Simeoneho. Caminero chce přivést Yilmaze.

09/02/2012 15:37 // Sebyk // 833 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Letní příchod Ardy Turana do Atlética vyvolal v Turecku velké vášně a zvýšil poptávku po čemkoliv, co má třeba jen trochu něco společného s Los Colchoneros. Pětadvacetiletý šikula je totiž ve své domovské zemi doslova idolem – všichni jej vidí jako klíčového vůdce národního týmu a malí kluci k němu vzhlíží s nadějí, že jednou dosáhnou jen poloviny toho, co on. Arda si zahrál i v několika reklamách a za manželku má známou a krásnou televizní herečku Sinem Kobal.

Jakmile byl tedy ohlášen přestup Ardy Turana do Atlética, doslova celé Turecko se rázem stalo fanouškem červenobílých. To se projevilo nejen na prodeji dresů Atlética, jejichž poptávka v Turecku vystřelila raketovým způsobem, ale i na počtu návštěvníků Muzea Atlética Madrid při stadionu Vicente Calderóna. Zatímco za minulou sezonu si cestu do expozic Rojiblancos našla circa stovka Turků, v té nynější je tato cifra již několikanásobě překonána a očekává se, že jen do června tohoto roku muzeum navštíví tisícovka tureckých fanoušků, tedy desetinásobek loňských čísel.

Mimo jiné se Atlético ve spolupráci s tureckými cestovními společnostmi podílí i na zprostředkovávání zájezdů na zápasy. Na podzimní utkání se Sevillou třeba dorazila třicítka tureckých nadšenců. Samotný Arda je v Atléticu nadmíru spokojený, což dělá Rojiblancos v Turecku vynikající reklamu. Pětadvacetiletý záložník dnes dal také rozhovor, ve kterém pochválil nového kouče Diega Simeoneho. „S příchodem Chola máme mnohem větší sílu. Je to mimořádně kvalitní kouč. S ním se cítíme více jako tým. Jsme schopní plnit to, co nám řekne,“ říká Arda.

Otázka samozřejmě padla i na nadcházející zápas s Racingem, pro který však Atlético bude postrádat klíčového stopera Diega Godína, zdravotně v pořádku ještě stále není ani Antonio López a svalovou únavou trpí po návratu do tréninku i Fran Mérida. Arda tuší, že Atlético nečeká nic lehkého: „Ve Španělsku je každý zápas venku velmi těžký.“ Zároveň však turecký záložník věří, že Rojiblancos svého soka v sobotu porazí. „Respektujeme Racing, ale my jsme Atlético a oni musí respektovat i nás. Budeme hrát ze zajištěné obrany a pokusíme se dát nějaké góly,“ nastínil Arda plán pro víkendový zápas.

Ardovi by v létě mohl podle všeho v Atléticu přibýt nový kamarád. Vedení madridského klubu by totiž rádo přivedlo posilu do útoku a ve středu jejich pozornosti se ocitl kanonýr Trabzonsporu Burak Yilmaz. Šestadvacetiletý forvard letos září a v turecké lize nastřádal v 21 utkáních neskutečných 25 branek. Jeho výkupní klauzule navíc stojí na pěti milionech euro, což je za takového střelce více než příjemná cena. Atlético by si však mělo s případnou nabídkou pospíšit – Trabzonspor totiž pro Buraka chystá novou lukrativní smlouvu, kde by se hodnota jeho výkupní klauzule zvýšila na 20 milionů.

Sportovní ředitel Caminero již o Yilmazovi mluvil s jeho krajanem Ardou, který jej Atléticu doporučil všemi deseti. „Bez rozmýšlení jsem jeho přestup doporučil. Je to turecký Thierry Henry. Turecká liga sice není tak kvalitní jako ta španělská, ale těch pětadvacet gólů nedal jen tak náhodou. Má výbornou střelu, je vysoký a je to pracovitý hráč. Do Atlética by se hodil,“ tvrdí o svém krajanovi Arda. Vzhledem k referencím, které na Yilmaze jdou, k jeho střeleckým schopnostem a zejména k jeho dostupné ceně by se tak turecká kolonie v Madridu mohla v létě rozrůst o další jméno.

Komentáře (8)
  1. ta pozice, kterou arda v turecku ma, je fakt neskutecna :-) takhle se nam ty prachy za nej do par let vrati…
    no, uprimne receno, nevim, jestli tak moc nutne potrebujeme dalsiho utocnika, i kdyz ten burak asi uplny kopyto nebude. potreba posilit je spis nekde jinde a ac 5 mega neni za utocnika tak moc, tak je to podle me fakt zbytecny. na roli tretiho utocnika bych se klidne nebal zkusit pedra, zjevne se teda uz vubec nepocita s borjou, coz me mrzi, ale je to logicky…

  2. wow, Yilmaze vůbec neznám, ale za 5 mega by to nemohl snad ani být provar :-[ rychle do něj!
    Jinak Arda právě snad jako jediný je podle mě pod Cholem horší než pod Manzanem :( snad se to zlepší…


Komentáře

No trackbacks yet.