Atlético Madrid CZ/SK

Antonio López a Perea budou vyznamenáni – v klubu zjevně končí

05/05/2012 14:53 // Sebyk // 737 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético dnes čeká poslední domácí zápas v této sezoně a při této příležitosti klub plánuje vyznamenat své dva věrné služebníky a kapitány – Antonia Lópeze a Luise Amaranta Pereu. Dá se očekávat, že vyznamenání = rozloučení, a naplní se tedy to, co dlouho viselo ve vzduchu – že ani jedné ze stávajících ikon Atlética nebude prodloužena v červnu končící smlouva a oba hráči v létě Madrid opustí. Kolumbijec Perea svůj odchod ostatně již před několika dny veřejně potvrdil. Atlético na svých webových stránkách zveřejnilo, že „těmto hráčům děkuje za oddanost a úsilí, které po léta odevzdávali červenobílým barvám.“

Antonio López je odchovancem Atlética, v prvním týmu Colchoneros působí již od roku 2001 (s dvouroční přestávkou v podobě hostování v Osasuně) a odehrál za něj bezmála 300 utkání. Po odchodu Maxiho Rodrígueze byl v roce 2009 zvolen kapitánem Rojiblancos, s kapitánskou páskou na paži si v létě roku 2010 splnil sen, když dovedl svůj tým k vítězství v Evropské lize a Evropském superpoháru. López se během svého angažmá v Atléticu prosadil i do španělské reprezentace, za kterou odehrál 16 utkání a vstřelil jednu branku.

Antonio se vždy vyznačoval velkou profesionalitou, na trávníku ze sebe pravidelně vydával maximum a působil jako vůdce týmu jak na hřišti, tak i mimo něj. Klub svého srdce neopustil ani když mohl jít za lepším – jeho věrnost klubovým barvám několik sezon zpět nezlomily ani velkokluby z Valencie a Barcelony, které Lópezovi nabízely o poznání vyšší plat, než který si mohlo dovolit Atlético. Právě proto se těší velkému respektu a patří mezi největší oblíbence jak u fanoušků červenobílých, tak i u svých spoluhráčů. V letošní sezoně jej však trápila svalová zranění, která jej téměř nepustila do hry, což se zřejmě podepsalo i na tom, že jeho kontrakt nebude prodloužen.

Luis Amaranto Perea do Atlética přišel v roce 2004 z argentinské Bocy Juniors a během sedmi sezon strávených v Madridu nasbíral přes 300 zápasů za červenobílé, čímž se stal cizincem s historicky největším počtem startů za Atlético. Přes nejrůznější obranné kiksy, kterými v dresu Colchoneros Perea proslul, si jej fanoušci budou pamatovat i jako vzorného profesionála, příkladného klubistu a věrného a oddaného služebníka, který by za Atlético na hřišti položil život. Před touto sezonou byl Perea zvolen jedním ze zástupců kapitána Antonia Lópeze.

Komentáře (2)
  1. :cry: *BYE* Tondo doufám, že se ještě potkáme na nějaké z klubových funkcí…

  2. *BYE2* tondovi to meli prodlouzit jen proto, ze je to tonda. zaslouzil si skoncit karieru v atleticu, ale co se da delat- na jednu stranu chapu, ze mu klub neprodlouzil smlouvu, protoze nebral zrovna maly penize, ale na druhou stranu me fakt mrzi, ze on se na kub nekolikrat nevykaslal a ted se klub vykasle na nej. doufam, ze se do klubu vrati a bude v budoucnu pusobit v nejake funkci…


Komentáře

No trackbacks yet.