Atlético Madrid CZ/SK

Antić: Uplynulá sezona se nesmí opakovat

11/06/2011 21:00 // Sebyk // 464 zobrazení // zdroj: as.com

Radomir Antić, ex-trenér Atlética, který jej dovedl k jeho jedinému historickému doublu, se na Rexona Cupu v Madridu rozpovídal o svém bývalém klubu. Srbský trenér je mezi Atléty stále velkou autoritou, vždyť to on stojí za jedním z největších úspěchů v historii klubu! Mnoho fanoušků si jej proto vysnilo jako nového kouče Atlética, podle všeho se však o Antićovi v souvislosti s uvolněným postem trenéra vůbec neuvažovalo. Několik chvil na rozhovor o svém bývalém zaměstnavateli si však našel.

Ohledně plánovaného letního kolotoče Antić řekl: “Je zcela normální, že po neúspěšné sezoně dojde k přestavbě týmu. Je zapotřebí nových prostředků a cílů. Moc doufám, že Atléticu se obměna podaří.” O uplynulé sezoně pak řekl: “Mnoho svých fanoušků Atlético letos nepotěšilo. Klub v lize skončil o 40 bodů za Barcelonou a to je realita. Nesmí se to ale opakovat.

Vyjádřil se i k rozhodnutí Sergia Agüera, který plánuje z Atlética v nejbližší době odejít: “Myslím, že jeho pozici do jisté míry chápu. Má prostě pocit, že nazrál jeho čas k tomu opustit Atlético, jeho kruh se uzavřel. Nové výzvy jsou vždy zapotřebí. Ve fotbalovém světě ale není příliš mnoho klubů, které si koupi Kuna mohou dovolit. Je ostatně neuvěřitelné, jaké částky v dnešní době některé kluby za hráče vynakládají.”

Antić také podpořil své bývalé svěřence, kteří v minulých dnech a týdnech nastoupili v Atléticu na pozice funkcionářů – CamineraAguileruVizcaína Baraju. “Přeji jim hodně štěstí, protože je čeká nelehký úkol. Tohle je úplně jiný druh práce, než na který jsou zvyklí. Jejich zvučná jména jdou v tuto chvíli stranou – musí znovu dokázat, že na to mají.” Na závěr byl Antić (trochu tradičně) dotázán, aby porovnal své staré a to stávající Atlético: “Nemyslím si, že je možné tyto dva týmy porovnat, protože oba hrály v odlišné době. Tehdy bylo ale velmi důležité, že se nám podařilo z té řady individualit vytvořit skvělý kolektiv.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.