Atlético Madrid CZ/SK

ANALÝZA: Atlético Madrid – CA Osasuna

30/10/2012 18:20 // Sebyk // 630 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, atleticofans.com, madridatleticos.com, infoatleti.es

Atlético pokračuje ve své rekordní jízdě, kterou nedokázala zastavit ani pamplonská Osasuna. Navarrský tým sice neodehrál na Calderónu špatnou partii, chvílemi se ve druhé půli tlačil i za bodem, jakékoliv drama (a že jich už v této sezoně bylo…) však nakonec utnul kdo jiný než zabiják Falcao. Odměnou je dvanáctá výhra v řadě a dotažení se na Barcelonu na čele tabulky, ale co je ještě více podstatné, odskočení přímým rivalům v boji o pohárové příčky. Na třetí Málagu mají sedm bodů k dobru, na Sevillu jedenáct a na valencijské netopýry dokonce čtrnáct. Právě na Mestalle se Atléti představí v příštím zápase.

Ohlasy z Atlética: falešné křídlo Raúl García a Miranda z PlayStationu
Lodivod a strůjce úspěchu Atlética Diego Simeone měl jako vždy slova chvály jen pro svůj tým. „Tenhle zápas ukázal, že máme osmnáct hráčů do základní sestavy. Vždycky mluvím o týmu jako o celistvé skupině a není to proto, že bych chtěl udělat hráčům radost, ale protože to tak zkrátka je. V tomhle utkání například nezbyl prostor pro Kokeho a Diega Costu. Vždycky se snažím najít složení, které dá týmu největší sílu a největší výhodu proti danému protivníkovi. A snažím se dělat co nejméně chyb,“ popisoval Cholo, co stojí za úspěchem jeho skvadry. Na otázku, zdali se obává, že jedna přípdná prohra může přinést pád Atlética, které se nyní veze na velké vlně, pak Argentinec odpověděl stručně a rozhodně: „Ne.“

Populární kouč rovněž zmínil, jakou pozici konečně našel pro znovuzrozeného Raúla Garcíu. „Raúlovi vyhovuje pozice falešného křídla, kdy hraje zprava a stahuje do středu. Jeden gól dal a dostal se do dalších dvou příležitostí. Odehrál slušný zápas,“ pochválil hráče, který byl ještě před několika měsíci za vyvrhela. Skóre nedělního zápasu však otevřel stoper Miranda, který si po gólu neodpustil netradiční oslavu s rukama za zády. Po zápase odtajnil, kde bere na podobné věci inspiraci: „Je to oslava gólu, kterou jsem nedávno viděl, když jsem se trefil na PlayStationu. A když se trefím v realitě, snažím se tyhle oslavy kopírovat,“ popisoval brazilský stoper svůj netradiční zvyk.

Ohlasy z Osasuny: Mendilibar litoval chyb a druhé branky
Hlavní trenér Osasuny José Luis Mendilibar se před novináři zjevil v neradostné náladě – prohra na Calderónu odsunula jeho tým až na poslední příčku Primera División. Baskický kouč litoval zejména chyby při druhé brance: „Občas ve fotbale těžíte vy z chyb druhých, občas je tomu naopak. Druhá branka byla ukázkou naší hrubé chyby. Museli jsme pak změnit náš herní plán a otevřít hru a i když se nám podařilo snížit a vrátit do zápasu, tak Atlético má příliš velkou kvalitu na to, aby si nechalo takový zápas utéct. Nakonec si vedení pojistilo a zaslouženě zvítězilo,“ uznal kormidelník hostí svou porážku.

Pozitiva

  • Fungující rotace a široký kádr. Atlético má konečně široký a konkurenceschopný kádr a dává zapomenout na období, kdy na křídlo muselo z nouze stavět střední záložníky. Takhle nabitou lavičku, se kterou se musí smířit i hráči, kteří mají formu (protože v základu na ně zkrátka není neustále místo), Colchoneros hodně dlouho nepamatují. Simeoneho rotace navíc zjevně dokonale fungují, argentinský kouč opravdu počítá se všemi a hráči se mohou přetrhnout, aby si zajistili místo v úvodní jedenáctce. Jaká změna oproti Manzanovi, který svým neúprosným rotačákem zničil sebevědomí každého jednotlivce.
  • Nebezpečné standardní situace. Kolik že letos již Atlético nasázelo branek ze standardek? Dost možná více než za celou minulou sezonu. Červenobílí jsou konečně ze standardek nebezpeční, což při vzpomínkách na minulou sezonu a často až směšně rozehrané rohy a přímáky zahřeje u srdce.
  • Skvělí fanoušci. Ať je venku vedro nebo zima, Cholo efekt stále funguje a Atlético za ligovými výhrami žene zaplněný Calderón. Zápas proti Osasuně byl další ukázkou nejlepších fanoušků ve Španělsku.
  • Série pokračují – Atlético stále vítězí a Falcaovi to stále pálí. Jen tak dále!
  • Návrat klíčového hráče Ardy Turana, který se dal nečekaně rychle dohromady a ve druhé půli předvedl, že si udržel i svou formu.

Negativa

  • Žádná! Ve druhé půli se sice Atlético zbytečně zatáhlo a koledovalo si, Osasunu ale do žádné vyložené šance stejně nepustilo.

Hvězda a propadák zápasu
Ocenění hvězdy zápasu si odnáší kapitán Gabi, konečně v této sezoně podal silně nadprůměrný výkon. Nejenže po celý zápas klasicky povzbuzoval a organizoval spoluhráče a brousil muziku ve středu pole, připsal si i asistenci na Mirandův gól a do další stoprocentní gólovky vyslal Raúla Garcíu. Další skvělý zápas odehrál i traktor Cebolla, jehož nasazení, agresivitu a píli netřeba komentovat. Chyběla tomu jen branka.
Propadákem se proti Osasuně nestal nikdo – Emre sice nepředvedl výkon, na jaký jsme od něj zvyklí, přesto si však udržel solidní standard, stejně jako i zbytek týmu.

Statistické okénko

  • Dvanáct výher v řadě, dvaadvacet utkání bez porážky a dělené první místo v tabulce. Co víc k tomu dodat? Příští týden na Mestalle však přijde tvrdá zkouška…
  • A Atlético překonalo další historický rekordosm ligových výher v řadě se rovněž zapíše do klubové kroniky.
  • I Falcaova série, který se trefil i v jedenáctém utkání po sobě (sedmnáct branek!) je něco těžko uvěřitelného!
Komentáře (1)
  1. hlavne ten nabitý káder, to je úplná nádhera, naozaj zažívame snové časy, uvidíme ale, čo nám povie Mestalla…vlani sa to podarilo O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.