Atlético Madrid CZ/SK

Álvaro Domínguez: V týmu se musí najít noví lídři

07/06/2011 23:03 // Andres // 488 zobrazení

Hráč Atlética Madrid Álvaro Domínguez se již smířil s možným odchodem hráčů jako De Gea nebo Agüero a navádí služebně starší v pruhovaném dresu, aby se stali vůdci mužstva. „Pokud nás opustí důležití hráči jako De Gea nebo Kun Agüero, jak to vypadá ze spekulací tisku, tak bude na ostatních hráčích, zvláštně kvůli mladíkům, aby udělali krok vpřed a vzali na sebe odpovědnost za služebně mladší,“ řekl mladý obránce Atlética. 

Obránce Los Colchoneros oba pravděpodobně odcházející hráče obhajuje: „Sergio vždy bojoval za Atlético jako ostatní, teď musíme respektovat jeho volbu.“ Co se týče Davida de Gey, Domínguez řekl: „David je pohodový a upřímný kluk a právě teď se soustředí na reprezentaci. Je to skvělý brankář, a tak je jasné, že o něj má zájem hodně týmů.“ Dodává však, že navzdory možným citelným odchodům, tým musí hledět dopředu a jako velcí El Atleti se poprat s útokem menších klubů na pohárové pozice.

Dalším aspektem, který Domínguez okomentoval je nástup bývalých hvězd Atlética Madrid, jako jsou CamineroAguilera a Pantić, do rolí ve vedení klubu: „Je důležité, když je to pro ně víc než jen práce. Když pak podávají místo 100% výkonů 110%, tak to může udělat klíčový rozdíl.

Právě teď však Álvaro upíná svou pozornost k nadcházejícímu Evropskému šampionátu do 21 let v Dánsku. „Máme skvělý tým. Jsme Španělsko a ti vždy patří k favoritům, ale musíme to také předvést na hřišti,“ pověděl Domínguez, který je na svůj věk považován za velmi zkušeného hráče a počítá se s jeho důležitou rolí v šatně. „Všechny jedenadvacítky jsou silné, ale myslím, že my máme v týmu skvělou atmosféru a umíme se vyrovnat s těžkými situacemi a tlakem.

Hráč také promluvil o jeho vztahu s bývalým trenérem Quique Sanchézem Floresem: „Neměl jsem k němu skoro žádný vztah, ale na to si časem zvyknete. V určitých momentech považoval za to, že nejsem v dobré formě a já sem s ním úplně nesouhlasil. Z toho se musí člověk poučit, zvyknout si na to a nevzdát se.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.