Atlético Madrid CZ/SK

AKTUALIZOVÁNO: Mérida a Forlán opouští tým, útočníkovou náhradou bude Pizzi

29/08/2011 00:06 // Andres // 507 zobrazení // zdroj: marca.com, atleticofans.com, abola.pt

Atlético Madrid dneškem opět trochu rozvinulo partnerskou spolupráci s SC Bragou, když do Portugalska poslalo na hostování Frana Méridu. Do hlavního města Španělska naopak zamíří Pizzi. Dnešek je rovněž podle španělských médií posledním dnes Diega Forlána ve službách červenobílého klubu.

SC Braga dnes na oficiálních stránkách potvrdila, že Fran Mérida stráví příští sezónu v jejich barvách. Hráče, který neoslnil Quique Sanchéze Florese ani Gregoria Manzana Portugalci v oficiálních prohlášení líčí jako „jednoho z nejnadějnějších hráčů španělského fotbalu,“ u nějž „mnozí věří, že bude v budoucnu hráč základní sestavy španělské reprezentace.

Hráč, který měl být po odchodu Jurada kreativní silou týmu, nikdy nedostal pořádnou šanci, a pokud ji náhodou dostal, nikdy ji nedokázal pořádně chytit za pačesy. Nezbývá proto než doufat, že skryté schopnosti, které zřejmě viděl Arsène Wenger, když mladého hráče kradl z Barcelonské akademie La Masía, objeví v Braze.

Hostování 21letého talentovaného playmakera by mělo být součástí dohody, jejíž protihodnotou z portugalské strany bude jiný ofenzivní talent – Pizzi. Levý křídelník, který je médii označován jako „náhrada za Forlána“, by měl přijít rovněž na hostování. To by sice mělo trvat pouze do konce kalendářního roku, na druhou stranu by mělo obsahovat i opční položku. Ta však bude mít podle spekulací hodnotu přemrštěných 15 milionů euro a je na pováženou, zda se by se i za tak talentovaného hráče vyplatila využít. Pizzi už je podle všeho v Madridu a dokončení přestupu by tak mělo být jen otázkou hodin.

Dnešním dnem se podle španělského tisku rovněž v Atléticu uzavřela kapitola jménem Diego Forlán. Ten měl dnes s klubem dosáhnout dohody o uvolnění na volný přestup. Zítra ráno by se měl pak uruguayský útočník rozloučit na tiskové konferenci a hned poté letět podepsat smlouvu do Milána, kde se stane hráčem tamějšího Interu. Spekuluje se, že jedinou finanční kompenzací by mohlo být převzetí Forlánových dlužených mezd v hodnotě až 5 milionů eur, které mu následně vyplatí jeho nový klub.

AKTUALIZACE: Oficiální stránky Bragy už potvrdily, že Pizzi se stěhuje do Madridu, rovněž byla potvrzena výše opce – 15 milionů euro. Levé křídlo portugalské národnosti se má zítra podrobit lékařské prohlídce, aby byl přestup dokončen. Pizzi se poté stane už 8. posilou Manzanova týmu.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.