Atlético Madrid CZ/SK

Aguilera plánuje čistku: kufry si balí Perea, César a Atienza, odchází i Keko

17/06/2011 21:05 // Sebyk // 488 zobrazení // zdroj: marca.com

Nový šéf mládežnické akademie Atlética Madrid Carlos Aguilera se rychle pustil do práce. V nejbližších dnech hodlá doladit poslední detaily nového projektu týkajícího se jednotlivých sekcí líhně talentů Los Colchoneros – od madridského béčka až po nejmladší žáčky. V budování nového Atlética Madrid mají mladíci ostatně hrát velkou roli, vedení tak plánuje situaci v mládežnické akademii radikálně zlepšit.

Všechny fanoušky bude jistě zajímat čistka, která se plánuje mezi mladými talenty Atlética. Prvními obětmi svěžího vánku v zatuchlém Madrileñu jsou údajně Alberto PereaCésar Ortiz a Francisco Atienza. Všem třem jmenovaným už klub hledá nové zaměstnavatele v týmech ze Segundy i Primery. Prvně jmenovaný – Perea – přicházel z Albacete s nálepkou obrovského talentu a ve většině zápasů opravdu nabídl na svůj věk neskutečné technické finesy a fotbalové vidění. Kamenem úrazu jeho kariéry v Atléticu však byl jeho přístup a chování – namistrovaní frajírci, kteří nechodí na tréninky, to ve fotbale zkrátka daleko nedotahnou.

Na odchodu je i dvojice talentovaných obránců Ortiz – Atienza. Prvně jmenovaný byl vždy vzorovým hráčem rezervy, jeho fotbalové kvality však na prosazení se v seniorském týmu podle mínění Aguilery a Milinko Pantiće, nového trenéra béčka, nestačí. Atienza, kterému nikdo neřekne jinak než “Pichu”, dlouho platil za jednoho z největších talentů své generace, jeho slibně rozjetou kariéru ovšem zbrzdila zranění, a také on tedy v Atléticu končí.

Kufry si balí i jeden z největších talentů Atlética posledních let Sergio Gontán, známější pod přezdívkou Keko. Sportovní ředitel Caminero mu dnes oznámil, že mu nebude prodloužen kontrakt končící na konci tohoto měsíce a že si má hledat nového zaměstnavatele. Mladý křídelník dlouho platil za jednu z největších perel mládežnické akademie Atlética a na hostováních ve ValladoliduCartageně ani Gironě rozhodně nezklamal, rozhodnutí Caminera tak budí u fanoušků klubu značný údiv. Keko rozhodně nebude mít o zájemce nouzi, údajně má na stole nabídky od dvou klubů Primery a jednoho ze Serie A.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.