Atlético Madrid CZ/SK

Adrián zatím suverénně nejlepším nahrávačem mužstva

20/08/2011 17:43 // Andres // 344 zobrazení

Jedna z nových akvizicí Manzanova týmu, útočník Adrián López, začal tuto sezonu nad očekávání dobře. Jeho statistiky v úvodních zápasech mluví za vše: 4 asistence a 1 gól v pouhých 3 utkáních. Útočník z Asturie, který přišel toto léto po soudních tahanicích nakonec zadarmo z Deportiva La Coruña, tak příjemně překvapil nejen svého trenéra.

Adrián byl klíčovou figurou v postupu z třetího předkola Evropské ligy, kdy v prvním utkání na Vicente Calderónu přihrál na dvě branky Reyesovi, v odvetě pak otevřel brankový zápis vlastní trefou. Vypadá to, že podobnou roli bude hrát i v dvojzápase proti Vitórii, když v prvním utkání opět zaznamenal dvě asistence, tentokrát na hlavu a kopačku Eliase.

Když bývalý sportovní ředitel Atlética, Jesús García Pitarch, domlouval v zimě s hráčem kontrakt, počítalo se s ním namísto Diega Costy, tedy jako s náhradníkem za dvojici Agüero-Forlán. Situace se však obrátila doslova o 180 stupňů, a přestože Adrián zatím nastupuje na pozici klasické „devítky“, plní spíše roli chybějícího koncového nahrávače. Je to především síla na míči, schopnost podržet jej i pod tlakem obránců a následně najít ideálně postaveného hráče nabíhajícího z druhé vlny, která mladého útočníka zatím zdobí.

Je však nutno dodat, že jeho schopnosti nebyly zatím prověřeny žádným z těžších soupeřů. Klub tak stále doufá, že pozici hráče, který bude předkládat spoluhráčům nahrávky do zakončení na zlatém podnose, se stane Diego Ribas. Toho se klub stále snaží získat z Wolfsburgu a nedávno údajně nabídl 5 milionů eur. Tato nabídka se však klubu, který před rokem za brazilského špílmachra zaplatil 15,5 milionu eur, zdá nedostatečná a představoval by si spíše částku kolem 10 milionů.

S příchodem Falcaa se nejspíš budou minuty Adriána na hřišti krátit. Mladý forvard však ukázal, že klub s ním může kdykoliv počítat jako s alternativou na hrot, popřípadě na falešné křídlo.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.