Adrián při debutu zazářil, na EURO se však podívá jen Juanfran

27/05/2012 22:08 // Andres // 378 zobrazení

Poslední dva dny pomohly rozhodnout blízký osud trojice Juanfran, Adrián, Álvaro Domínguez. Tito hráči se i díky pozdějšímu povolání hráčů Barcelony a Athleticu kvůli finále Copa del Rey dočkali nominace do španělské reprezentace a všichni si ve včerejším zápase také odbyli debut.

Juanfran byl jediným z Colchoneros, který se objevil už v základní sestavě Del Bosqueho výběru. Na pozici pravého beka odehrál celý zápas a neustále se snažil podporovat ofenzivu, kde velmi dobře si rozuměl s Jesúsem Navasem. Směrem dozadu už to bylo horší díky aktivnímu Kolarovovi.

Adrián a Álvaro Domínguez byli trenérem posláni na hřiště o poločasové přestávce a hlavně útočník spolu se střídajícím Davidem Silvou přinesli do hry velké oživení oproti dvěma typickým hrotům Soldadovi a Negredovi, kteří vedle sebe operovali první poločas.

V 64. minutě přinesla změna kýžený efekt. Další debutant Beñat rozehrál do strany na nabíhajícího Navase, který přesným centrem našel hlavu Adriána. Ten svou šanci využil naplno a rozvlnil síť.

O 10 minut později byl útočník Atlética v akci znovu. Ocitl se v úniku sám před brankářem, pod tlakem Ivanoviće však raději volil dobrovolný pád bez jakéhokoliv přičinění srbského obránce a rozhodčí k udivení všech Balkánců odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Santi Cazorla.

Álvaro Domínguez vzadu neměl téměř žádnou práci, nevyznamenal se však ani žádnou chybou. Do utkání se tak nakonec zapsal hlavně jako držitel jediné španělské žluté karty po tvrdém zákroku tři minuty před koncem zápasu.

Ani jeden z Atlétů neskrýval po zápase radost. „Nikdy jsem si nepředstavoval, že bych mohl debutovat se vstřelenou brankou,“ řekla hlavní hvězda utkání Adrián. „Jsem šťastný za ten čas strávený s reprezentací a taky, že jsem týmu pomohl k vítězství,“ dodal střelec.

Jsem šťastný, že jsem si odbyl debut. Cítil jsem se velmi dobře a se svými spoluhráči jsem si to užil. Ať už je to s Atléticem nebo za Španělsko, vždy se snažím odvést to nejlepší,“ řekl po zápase Álvaro Domínguez.

Vicente Del Bosque všechny debutanty až na Juanfrana vrátil do reality, když přečetl a okomentoval svou konečnou nominaci. Z hráčů Atlética v týmu pro EURO zůstal právě jen prý bek či záložník z Crevillent. „Všichni, kteří tu s námi byli [a nevešli se], se mohou cítit ublíženě. V srpnu ale bude další reprezentační sraz a měli si uvědomit, že jsou stále velmi blízko reprezentaci. Bylo nemyslitelné, že by někdo, kdo si právě odbyl debut, jel s námi,“ řekl kouč reprezentace na dnešní tiskové konferenci.

Jak Adrián, tak Domínguez by ještě s týmem měli zůstat až do středečního zápasu s Jižní Koreou, který ještě proběhne bez finalistů španělského poháru. Spravit chuť by oba měli na olympijském fotbalovém turnaji, který se bude hrát na přelomu července a srpna v Anglii.

Kromě Španělů odehráli včera své přátelské zápasy i Portugalci a Turci. Rúben Micael nastoupil v základní sestavě, za 64. minut ale nic nepředvedl a byl vystřídán. Ani jeho nepřítomnost nepřinesla lepší výsledek a Portugalci remizovali s Makedonií 0:0.

Mnohem gólovější podívanou přineslo klání mezi Finy a Turky. V základní sestavě nastoupil jak Arda Turan, tak i spekulované posily Emre a Yilmaz a všichni odehráli celých 90 minut. Reprezentanti země půlměsíce začali obdrženou brankou, brzo ale zafungovala spolupráce Arda-Yilmaz, která přinesla obrat díky dvěma brankám. V obou případech Arda přihrával a útočník Trabzonsporu přesně zakončoval. Ani to však na seveřany nestačilo, v nastaveném čase totiž strhli utkání zpět na svou stranu a celý zápas skončil 3:2.