Atlético Madrid CZ/SK

Adrián: Odpovědnosti za střílení gólů se nebojím

14/11/2011 17:16 // Sebyk // 643 zobrazení // zdroj: as.com

Hlavní ofenzivní hvězda Atlética Madrid Radamel Falcao se zranil při tréninku s reprezentací a určitě nebude Atléticu k dispozici pro utkání s Levante. Tíha zodpovědnosti za střílení branek tak naplno dopadne na bedra Adriána Lópeze.

Mladý útočník, který po vleklé arbitráži zamířil v létě do Madridu zadarmo z Deportiva La Coruña, zatím patří k tomu málu pozitivnímu, které červenobílí letos svým fanouškům přinesli. Na svůj věk mimořádně chladnokrevný a inteligentní forvard dokonce údajně začíná klepat na dveře seniorské reprezentace.

Jak týmu prospěl výlet do Egypta?
Hlavně jsme si mentálně odpočinuli. Víme, že se musíme vrátit s plně dobitými baterkami, začít vítězit a klestit si cestu vzhůru tabulkou. Měli dost času přemýšlet sami nad sebou. O tom, proč se nám nedaří. Víme, že zpátky se musíme vrátit na jiné vlně.

Co řekl kouč týmu, aby se vám to vše podařilo zvrátit?
Že potřebujeme více koncentrace a nasazení, protože každý tým, kterému čelíme, tomu dává 200 %. Doma nám hodně pomáhají fanoušci, ale venku je to více na nás.

Pro příští venkovní zápas to bude platit dvojnásob – čeká vás derby…
Ano, ale nejdříve musíme získat tři body proti Levante. Pak nás čeká derby, které ale bude velmi obtížné – Real se nachází ve výborné formě. Abychom jim vzali body, musíme podat výkon na hranici svých možností.

Vítězství na Bernabéu by bylo překvapivým výsledkem…
Ano. Kdybychom tam dokázali vyhrát, bylo by to velmi důležité vítězství. Nebyly by to jen tři body do tabulky, ale i ohromné posílení psychiky vzhledem k tomu, v jaké situaci se nacházíme.

Jak se těšíte na své první derby?
Je to velmi mimořádný zápas. Všechna venkovní utkání jsou složitá, na Bernabéu je to ale to nejsložitější. Spoluhráči mi říkali, že derby naživo je něco neskutečného a krásného, že je to zápas, na který se mám hodně těšit.

Tým na tom není nejlépe, ale vy sám jste v posledních třech zápasech nastřílel čtyři góly…
Jsem rád, že mohu týmu pomoci. Je mou povinnotí odvést výkon na nejvyšší úrovni, když mě trenér pošle na hřiště.

Zůstávájí cíle týmu stále stejné?
Ano. Nehodláme je měnit. Víme, že když začneme dělat věci dobře, máme na to být na konci sezony tam, kde chceme být.

Před tím, než jste sem přišel, představoval jste si Atlético takto?
Atlético je týmem s velmi náročnými fanoušky, což je normální. Ve všech top klubech jako Valencia, Real, Barcelona je tým pod mnohem větším tlakem. Lidi chtějí vidět svůj tým nahoře. Nesmíme na sebe nechat ten tlak dolehnout, musíme ze sebe vydat to nejlepší.

Vypadá to ale, že netrpělivost fanoušků narůstá. Nejdříve to bylo střelecká impotence, teď se nedaří na hřištích soupeře…
Pod větším tlakem jsme ale vždycky doma. Když se vám nedaří na vlastním hřišti, jste pod drobnohledem fanoušků. Venku jsou očekávání menší, ale v této době je čím dál těžší získat tři body mimo váš stadion.

Do Atlética jste přicházel jako čistokrevný útočník a pod Manzanem jste začínal na hrotu, poslední dobrou ale excelujete na pozici podhrota. Kde se cítíte lépe?
Cítím se dobře v systému z posledních zápasů. Často to ale závisí na vašem soupeři, na tom, co po vás požaduje kouč, na čem jste pracoval během týdne. Vždycky se musíte podřídit tomu, co po vás chce trenér. Vždy hraju v útoku, ale nerad sám. Rád mám hodně místa na pohyb.

Snažíte se tímto odpovědět těm, kteří tvrdí, že střílíte málo branek?
Ne, existuje mnoho typů útočníků. Někteří jsou více do zakončení, čisté devítky. To ale já nejsem. Jsem ale rád, že tento rok mi to tam zatím padá.

Jak se cítíte, když vám říkají „Bílý Ronaldo“?
Je to už dlouho, co mě Lotina takto nazval a neměla by se tomu věnovat větší pozornost.

Co vás nejvíce překvapilo na vašem ofenzivním parťáku Falcaovi?
Myslím, že má neuvěřitelný čich na branky. Dokáže se rychle a správně rozhodnout, vybrat to nejlepší řešení situace. Dokáže dobře zakončit oběma nohama i hlavou. Je to pravý zabiják.

Manzano říká, že se s Falcaem skvěle doplňujete. Souhlasíte?
Možná ano. Já jsem pohyblivější, on je spíš do vápna. Já hraju spíš z hloubi pole, on pracuje na hrotu. Dokážeme se doplnit.

Falcao je teď ale mimo hru. Nebojíte se, že v jeho nepřítomnosti na vás padne větší zodpovědnost za střílení branek?
Vůbec ne. Doufám, že se dá brzy dohromady. Odpovědnosti za střílení gólů se ale nebojím. V Atléticu máme všichni velkou odpovědnost.

Pocházíte z fotbalové rodiny?
Ano, můj otec hrával okresní přebor, moji dva bratři zase za tým Publy a Realu Oviedo. Od dětství jsme se proháněli s balonem, ať už doma, nebo ve škole. Doma jsme měli nade dveřmi malý výklenek, kam se snažívali trefit. Bylo to velmi těžké!

Jste pověstný svou štědrostí, kterou prokazujete i na hřišti. Střílíte radši branky, nebo nacházíte ještě lépe postavené spoluhráče?
Tím, co je hlavní, je dát gól. Je pravda, že někteří hráči hrají v určitých chvílích více na sebe. Občas, když jsem v blízkosti branky, zvednu hlavu a podívám se, jestli někdo z mých spoluhráčů není v lepší pozici. Když ale vidím, že mohu dát branku já sám, tak vystřelím.

Komentáře (4)
  1. pruser je v tom, ze kdyz tym prejde na rozestaveni s adrianem podporujicim falcaa, tak nezbyva tolik prostoru na diega. pokud ale nehraje adrian, tak je falcao totalne odrizlej a jeho prace prijde vnivec *CRAZY* co s tim?

    • pověřit Gil Marína, aby domluvil u FIFA zvětšení hřiště a zavedení 12 hráčů :D

    • ja by som v tom pruser nevidel..diego jak vyzera nekecal ked hovoril ze ked nemal angazma tak makal denne trojfazovo..ja by som ho dal aj hlbsie do stredu pola ku gabimu alebo mariovi (kokemu?)alebo ho supol na kridlo..hrac ako on s takym vyberom miesta si uz tu loptu najde a bude nadalej rozhadzovat prihravky kade tade..a vyzera to tak ze ma na to vybehat velku plochu ihriska..cize adriana by som kludne nechal na hrote alebo pod nim.. :-P

      • na kridle je to zabijeni jeho schopnosti, ve stredu ho zase svazujes moc takticky. on potrebuje hlavne volnost, kterou mu zatim manzano nastesti dava, ale stejne – po prechodu na ten novej system, kde je diego volnej ofenzivni zaloznik exceluje vic arda nez diego. diegovo misto je uprostred hriste pod utocnikama…bohuzel


Komentáře

No trackbacks yet.