Atlético Madrid CZ/SK

Adrián: Nemyslím na odchod z Atlética

29/06/2012 18:14 // Sebyk // 836 zobrazení // zdroj: marca.com

Útočník Adrián López má za sebou průlomovou sezonu, kdy se stal jednou z klíčových postav Atlética, pomohl mu k vítězství v Evropské lize a odbyl si debut ve španělském národním týmu. Šikovný forvard nedávno poskytl rozhovoro deníku Marca, kde se jeden z objevů tohoto roku nechal slyšet, že jej nemrzí neúčast na EURO a zároveň uklidnil všechny fanoušky Atlética, když i přes zájem evropských velkoklubů prohlásil, že na odchod z Atlética nemyslí.

Jak vidíte šance Španělska na EURO?
Bude to těžké, ale Španělsko má nejlepší tým na turnaji, který bude jeho fanouškům přinášet radost i během nadcházejících let.

Fandíte?
Samozřejmě. Mám to štěstí, že tam mám mnoho kamarádů, kterým hodně držím palce. Jsem na ně i na celý tým hrdý.

Jak po měsíci vzpomínáte na svůj první reprezentační sraz?
První den jsem se cítil jako ve snu. Když už tam jste, nemůžete si pomoci a snít o účasti na EURO. Věděl jsem ale, že konkurence je tvrdá a že to bude velmi složité, proto nejsem vůbec zklamaný, že jsem se v konečné nominaci neobjevil. Byl bych šťastný, ať už by to dopadlo jakkoli.

Je španělský nároďák opravdu tak dobrý koletiv, jako se tváří být?
Ano, když jsem mohl nahlédnout dovnitř, viděl jsem přesně to, co je vidět i navenek. Jsou to hvězdy, ale zároveň obyčejní lidé.

Ve španělském dresu jste včetně mládežnických kategorií nasázel již 20 branek. Čím to, že vám to v dresu La Rojy tak pálí?
Vůbec nevím. Možná mi sedí styl její hry.

Líbí se vám Španělsko více bez klasické devítky, nebo s hrotovým útočníkem?
Toť otázka. Je to rozhodnutí kouče a je třeba jej respektovat. Když hrajete bez devítky, máte k dispozici více hráčů, kteří mohou podržet míč a jste méně čitelní. Zároveň ale nemůžete vytvořit na defenzívu soupeře takový tlak. Záleží na tom, proti komu hrajete.

Považujete se vy sám za klasickou devítku?
Ne, vůbec. Nejsem klasická devítka, mám jiné kvality a na hřišti si plním jiné úkoly.

Máte za sebou nejlepší sezonu v kariéře?
Ano, po všech stránkách. Vždy by to tak mělo být, každým rokem byste se měl zlepšovat. Když děláte věci správně, stáváte se lepším hráčem, já se mám ale stále co učit.

Jistě vás musel potěšit i Depor…
Ano, velmi. Jsem nadšený za všechny jeho fanoušky.

Znamená to tedy, že plánujete zůstat v Atléticu?
Jsem tu velmi šťastný. Hned v první sezoně jsme s týmem vyhráli trofej, což je něco, v co jsem ani nedoufal. V klubu se cítím velmi spokojený, skvěle vycházím s vedením i spoluhráči. Fanoušci Atlética jsou navíc něco neskutečného. Mám tu smlouvu na další tři roky, nemyslím na odchod.

Je váš život tak klidný, jak vypadá?
Jsem velmi klidný člověk, ničím se nestresuji a nezatěžuji, rád ale také vtipkuji a celý den vyprávím nesmysly.

Kdy jste byl naposledy z něčeho nervózní?
Ani se nepamatuji. Možná z nějakého testu ve škole, na který jsem se nepřipravil tak, jak jsem měl.

Máte na kontě 156 zápasů v Primeře, a přesto je vám teprve 24 let…
Ano, v Deportivu jsem dostal šanci již v útlém věku a stihnul jsem toho již odehrát hodně. Ve 24 letech toho mám stále mnoho před sebou. Doufám, že se toho ještě hodně naučím a předvedu to na hřišti.

Adrián, Santi Cazorla, Mata, Villa…čím vás to v Asturii krmí?
Tak za prvé, v Asturii jíme hodně. Za druhé, jíme spoustu kvalitního a výborného masa, hlavně dušené. A všechno místní výroby.

Vidíte se na Olympijských hrách v Londýně?
V účast na Olympiádě velmi doufám, je to výjimečná událost. Všichni, kdo hráli za zlatou jedenadvacítku z Dánska se na to moc těší. Teď nezbývá než čekat na konečnou nominaci a uvidíme, kdo pojede. Už dříve jsem řekl, že zahrát si na takovém turnaji by byla jedinečná zkušenost a navíc velká pocta.

Komentáře (2)
  1. „Adrián, Santi Cazorla, Mata, Villa…čím vás to v Asturii krmí?
    Tak za prvé, v Asturii jíme hodně. Za druhé, jíme spoustu kvalitního a výborného masa, hlavně dušené. A všechno místní výroby“
    *ROFL**ROFL**ROFL*


Komentáře

No trackbacks yet.