Atlético Madrid CZ/SK

Adrián: Je snadné si s Falcaem na hřišti vyhovět

19/02/2012 14:19 // Sebyk // 643 zobrazení // zdroj: as.com

Mladý útočník Adrián López patřil ve čtvrtečním utkání Evropské ligy na půdě Lazia k nejlepším na hřišti, prsty měl ostatně ve všech třech brankách v síti Římanů. Svoji souhrou s Radamelem Falcaem dává fanouškům Atlética pravidelně vzpomenout na zlaté časy dua zabijáků Forlán-Agüero. Není se tak čemu divit, že se v souvislosti s Adriánem stále více nahlas mluví o reprezentačním dresu španělského národního týmu. Skromný forvard se však snaží takové věci neřešit a soustředit se na vlastní výkony.

V Římě jste dosáhli velkého vítězství…
Pravda, ale nerodilo se to lehce. Prohrávali jsme, ale tým dokázal zareagoval skvělým způsobem. Takovýhle výsledek ze hřiště soupeře je pro nás moc důležitý.

Nemyslí kabina na to, že je dvojzápas s Laziem je již rozhodnutý?
Vůbec ne, ve fotbale není nikdy nic rozhodnutého, stát se může cokoliv. Víme, že máme dobrou pozici do odvety, ale budeme to muset potvrdit doma na Calderónu.

Vynahradili jste si třemi vstřelenými brankami střelecké trápení a bezbrankovou remízu v Santanderu?
Ani ne, proti Racingu jsme mohli vyhrát o dvě nebo tři branky, ale štěstí nebylo na naší straně. Musíme teď zůstat u toho, že tým pracuje dobře, od příchodu Simeoneho jsme ještě neprohráli a skoro všechny zápasy jsme vyhráli. V Santanderu jsme zkrátka neudělali dost pro to, abychom si odvezli tři body.

Ve čtvrtek jste odehrál výborný zápas, prsty jste měl ve všech třech brankách Atlética…
Jsem za to moc šťastný, jsem rád, když mohu pomoci a podílet se na gólech. Cítím se v poslední době skvěle, ale to vše je zásluha hlavně mých spoluhráčů, kteří mi na hřišti hrozně pomáhají. Odvést dobrou práci je pak mnohem lehčí.

Pod Manzanem ani pod Simeonem jste nezačal v základní sestavě, přesto se z vás pod oběma kouči nakonec stala nedílná část týmu…
V tomhle týmu je obrovská konkurence a zdravá rivalita mezi hráči. Když nehrajete, tak musíte pokračovat v tom vydávat ze sebe to nejlepší na trénincích a být naplno připraven, když na vás přijde řada. Takhle to děláme v týmu všichni.

Jak se cítíte, když slyšíte, že se povídá, že by vás měl Vicente del Bosque povolat do reprezentace?
Jsem velmi spokojený s prací, kterou teď odvádím a musím v tom pokračovat. Každý hráč, který oblékne dres Španělska v nižších věkových kategorií sní o tom, že si jednou zahraje i za áčko. Vše se ale odvíjí od vašich výkonů a od toho, jestli děláte věci dobře.

Jak si na hřišti rozumíte se svým parťákem Falcaem?
S El Tigrem je hrozně snadné si vyhovět, ale to i s ostatními spoluhráči. Atlético má skvělý tým. Nejdůležitější je to, že ať na hřiště naskočí jakýkoli hráč, vydá ze sebe všechno. Takhle můžeme udržet výkonnost na vysoké úrovni.

Komentáře (2)
  1. Někdo pořád říká, že to prostě není top hráč…možná není, ale když si to tak vezmete, je na něj vepředu stejný spoleh jako třeba na Falcaa…šanci umí skvěle připravit i zakončit a je docela vtipné, jak mu nikdo nevěřil po tom, co přicházel z Deporu, kde moc góly nedával…Já už si bez něj základní sestavu ani nedokážu představit, na hřišti pokryje obrovský prostor a je to takový náš Hulk, kterého Falcao přesně potřebuje…

  2. Jinak máme 4 výhry a 3 remízy pod Cholem, ne? Prej skoro všechno vyhráli :D


Komentáře

No trackbacks yet.