Atlético Madrid CZ/SK

Abián novou posilou Atlética B

27/01/2012 00:43 // Andres // 685 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Měl hned několik uchazečů, ale přesto zvolil Atlético B. Po dvou a půl letech ve Wiganu se Abián Serrano vrací do Španělska, aby se stal novou posilou týmu Milinka Pantiće. 19letý ofenzivní záložník přichází, aby poskytl řešení v blízkosti pokutového území, kde hodlá uplatnit svoji výbušnost.

Kamarád Davidů Silvy a De Gey vůbec neváhal, než zamířil na Manzanares a už po pár hodinách říká, že se cítí jako doma: „Je to pro mě čest nosit dres Atlética,“ říká šťastný Adián, který už má jen málo co společného s hráčem, který odcházel v šestnácti do Anglie. Na ostrovech podle svých slov vyspěl a zocelil se: „Považuji se za technického hráče, který přestupem do Wiganu získal agresivitu typickou pro tamější fotbal. Jsem teď mnohem více komplexní hráč. Dospěl jsem tam a vyrostl jsem i fyzicky,“ vysvětluje bývalý hráč Espanyolu, který v Atléticu podepsal smlouvu na rok a půl.

Roberto Martínez, který mě do Wiganu přivedl, byl pro mě jako otec a já jsem je opouštěl se smutkem, ale mám velkou radost, že jsem přišel do klubu jako Atlético Madrid. Chtěl jsem tu hrát kvůli Alfonso Silvovi, který mi byl jako dědečkem. Vždycky mi vyprávěl, že si mě představuje ve dresu Atlética. Už mě v něm neuvidí, ale jsem si jistý, že si to seshora užije,“ věnoval Abián vzpomínku hráči Atlética na konci 40. a v 50. letech.

Dobré reference ohledně klubu mu také dal jeho kamarád David De Gea: „Říkal, že je to velký klub, který se k němu choval vždy skvěle. Je za Atléticu vděčný za všechno.

Jeho rozhodnutí připojit se ke Colchoneros bylo podle jeho slov také hodně ovlivněno klubovým projektem a jeho prvním dojmem: „Důvěra, kterou jsem cítil od prvního momentu, pro mě byla velmi důležitá. Přestože jsem tu teprve pár hodin, cítím se jako doma, takže bych chtěl poděkovat za tuto příležitost,“ řekl celou dobu usmívající se Španěl. „Kéž bychom se kvalifikovali do Ligy mistrů,“ vyjádřil závěrem Abián jedno své přání.

Komentáře (3)
  1. tak mali o neho zaujem viacere kluby na cele s realom..tak som zvedavy co predvedie

  2. co je to vlastne za post? ve videu pisou, ze zaloznik, jinde vetsinou ze utocnik, pripadne zatazenej forvard…
    co jsem nasel, tak kontrakt mu koncil az v cervnu, takze jsme za nej museli neco zaplatit, ne? O:-) zajem o nej mela castilla, tak asi uplne leveje nebude. snad becku pomuze…


Komentáře

No trackbacks yet.