Valencia CF – Atlético Madrid 0:2

03/10/2016 10:48 // Mindrot // 241 zobrazení
Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético vkročí do týždňovej reprezentačnej prestávky na prvom mieste ligovej tabuľky, čomu pomohli zakopnutia Realu (ktorý doma remízoval s Eibarom) a Barcelony (ktorá vo Vigu prišla o všetky body najmä vinou Ter Stegena). Ani takáto nečakaná pomoc od dvoch favoritov La Ligy by ale bola Colchoneros k ničomu, keby sami naplno nezabrali a na neobľúbenej Mestalle nezvíťazili. Gólmi Griezmanna a Gameira vznikol výsledok 2:0, ktorý však mohol a mal byť aj o dosť vyšší, Atleti si vytvorili rad ďalších šancí a Diego Alves v domácej bráne čaroval najmä pri dvoch (!) pokutových kopoch hostí, ktoré v oboch prípadoch zneškodnil.

Hostia boli počas celého zápasu jednoznačne lepším tímom, prvú šancu si pripísali hneď v siedmej minúte, Saúlovo zakončenie z tesnej blízkosti zlikvidoval Diego Alves. Podobne o čosi neskôr musel skúsený gólman vytiahnuť ďalší vynikajúci zákrok, tentokrát po Griezmannovej tvrdej strele spoza veľkého vápna. Tesne pred koncom prvého polčasu dostali hostia ideálnu možnosť otvoriť skóre, Nani vo vlastnej šestnástke vletel do Correu, ten okamžite skončil na trávniku a hoci bol jeho pád možno priochotný, arbiter Clos Gómez neváhal a ukázal na biely bod.

Antoine Griezmann proti Bayernu zahodil pokutový kop, no v pozápasových vyjadreniach dostal od Simeoneho dávku podpory a tak sa k tejto zodpovednosti postavil i tentokrát, Diego Alves však vystihol smer a podčiarkol svoju famóznu štatistiku v chytaní penált. Do šatní sa šlo za bezgólového stavu, čo hostí určite mrzelo, pretože ten nezodpovedal dianiu na trávniku. V obrane Atlética pôsobila dvojica Lucas – Savić, ktorí svojimi výkonmi nenechávali nikoho na pochybách, že si Atleti vedia poradiť aj bez Diega Godína, ktorý nemohol nastúpiť kvôli zraneniu.

Práve Lucas bol mužom okamihu po zmene strán, keď si domáci vytvorili svoju najväčšiu možnosť a Santi Mina sa rútil sám na Oblaka, francúzsky mladík však obetavo zasiahol a znemožnil domácemu forvardovi nebezpečnejšie zakončiť. Iniciatívy sa opäť ujalo Atlético a v 64. minúte išlo zaslúžene do vedenia. Carrascova krásna kolmica na Torresa, jeho zakončenie z uhla, Alvesove vyrazenie pred seba, Gameirove zachytenie lopty a posunutie na voľného Griezmanna, ktorý nemilosrdne zavesil pod brvno a vyhnal si tak z hlavy čierne myšlienky po nepremenenej penalte.

O päť minút mohlo byť v tábore hostí ešte veselšie. Najprv sa Gameiro dostal k zakončeniu z ideálnej pozície, Alves však opäť čaroval a v súboji o odrazenú loptu fauloval Griezmanna ex-Colchonero Mario Suárez, čo znamenalo druhú penaltu v prospech hostí. Tentokrát si loptu na biely bod postavil kapitán Gabi, ani on však nepochodil a domáci gólman vcelku pohodlne zlikvidoval jeho nepríliš vydarený pokus. Valencia teda stále žila, avšak proti kompaktnej obrane hostí sa nijako nedokázala presadiť. Tí v poslednej nastavenej minúte pridali zaslúžený druhý gól, Juanfranov dlhočizný nákop si prevzal Gameiro, zaradil vyšší rýchlostný stupeň a cez dvoch brániacich protihráčov zakončil cez Diega Alvesa, čím stanovil výsledok na konečných 0:2.