Atlético Madrid – Málaga CF 4:2

28/10/2016 18:32 // Mindrot // 128 zobrazení
Carrasco zažíva skvelú streleckú fazónu. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Úlohu v podobe zisku troch bodov proti Málage si môžu Colchoneros odškrtnúť ako splnenú, v sobotu podvečer zaťažili konto súpera štyrmi gólmi, keď sa dvakrát presadil skvele hrajúci Carrasco a rovnako dvomi gólmi mu sekundoval Gameiro. Spokojnosť však nemôže vládnuť s predvedenou hrou vzadu, vôbec prvýkrát v sezóne dovolilo Atlético súperovi streliť viac ako jeden gól. Oba presné zásahy Andalúzanov popritom neboli po žiadnych super akciách, obom sa dalo pri troche snahy predísť. Z vcelku jasného zápasu tak bola zbytočná dráma, najmä po vylúčení Savića v druhom polčase.

Aby sme však priveľmi nekritizovali výkon defenzívy Atlética v tomto zápase, treba povedať, že podobne vzadu často chybovala i obrana hostí. Colchoneros sa dostali do vedenia už po šiestich minútach, Griezmann pred šestnástkou posunul Carrascovi, ten sa poľahky zbavil dvojice brániacich protihráčov a strelou k zadnej tyči nedal Kamenimu šancu. V 24. minúte sa domáci dostali do dvojgólového trháku, Juanfranov center nedokázali odpratať ani Koné, ani Camacho, lopta sa dostala ku Gameirovi, ktorý sa nijako nerozpakoval a tvrdo napálil loptu do siete. Málaga pôsobila neškodne, priebeh zápasu sa v tejto chvíli zdal úplne jasný.

No hneď po uplynutí polhodiny hry si Atléti vybrali poriadnu dávku smoly. Najprv na kraji vlastnej šestnástky fauloval Gaitán prenikajúceho Chory Castra, pričom sa mu podarilo privodiť si zranenie a musel byť vystriedaný. A z následného priameho kopu zakrútil loptu Sandro krásne k zadnej tyči, čo dokonale zaskočilo Jana Oblaka a domáci viedli už len o jeden gól. Do prestávky tempo rozhodne neopadlo a domáci hľadali tú správnu odpoveď, najrpv Griezmann stroskotal v samostatnom nájazde na Kamenim, minútu pred koncom prvého polčasu však prišiel Filipeho dlhý nákop, Griezmann šikovne sklepol loptu pod seba a Gameiro opäť nekompromisne zvýšil na 3:1.

Po zmene strán mohol pridať svoj tretí gól Kévin Gameiro, tentokrát však tiesnený zamieril len do Kameniho, na opačnej strane pálil tesne vedľa Duda. Po hodine hry svitla hosťom nádej, keď uvidel druhú žltú kartu za faul na Castra Savić a už o štyri minúty neskôr Andalúzania trestali – po nakrátko rozohranom rohu poslal center na prednú tyč Chory Castro, Filipe si nepostrážil Camacha a odchovanec Atlética hlavičkou pomedzi Oblakove nohy znížil na jediný gól. Na Calderóne sa schyľovalo k dráme, Atléti však následne hostí už nepúšťali k bezprostrednému ohrozeniu domácej brány, naopak, pri chuti hrajúci Carrasco z priameho kopu opečiatkoval brvno.

Domácich fanúšikov na tribúnach dosluhujúceho Calderónu definitívne ukľudnila až 86. minúta, Ángel Correa vyslal Carrasca do úniku, Belgičan dravo potiahol k šestnástke a z hranice veľkého vápna krížnou strelou nedal Kamenimu šancu. O dve minúty neskôr sa vyrovnal počet hráčov na trávniku, po súboji s Gabim videl druhú žltú kartu i Chory Castro. Na priebeh zápasu to už nemalo valný vplyv a Atlético sa po víťazstve posúva na tretie miesto tabuľky, najmä za prispenia Villarrealu, ktorý prvýkrát v sezóne prehral. V utorok čakajú na Atlético povinnosti v Lige majstrov, v domácom zápase s Rostovom si môžu červenobieli zabezpečiť postup zo základnej skupiny štvrý rok za sebou.

90+1. Camacho

Saúl sa vracia do základu. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Čo najskôr sa vrátiť späť na víťaznú vlnu – tak znie jednohlasne z tábora Atlética Madrid. Červenobieli boli až do minulého víkendu vo všetkých súťažiach neporazení, stopku tejto sérii nastavila až Sevilla, ktorá v deviatom kole v domácom prostredí zdolala Colchoneros najtesnejším rozdielom. Aby sa nezačal prirýchlo šíriť pesimizmus, Simeoneho zverenci musia v sobotu vyhrať. Proti však bude desiata Málaga, ktorá si chuť spravila vysokým víťazstvom 4:0 nad nováčikom Leganés.

Nominácia na zápas počíta osemnásť hráčov, všetkých päť absencií je vynútených. Josema Giménez sa už síce zapojil do tréningu so zvyškom tímu, podľa Chola je však pre neho ešte priskoro na zápasovú záťaž. Po nešpecifikovanom zranení má za sebou prvé krôčiky v tréningu už i Alessio Cerci, stále však ešte nie je fit. Otázne je, či by na jeho nepríliš závideniahodnej situácii niečo menilo, ak by fit bol. Najčerstvejšou stratou je Koke, ktorý je síce na 100% zdravotne v poriadku, červená karta, ktorú obdržal v Seville, mu však vynútila nútený oddych.

Na tlačovke dal Diego Simeone na známosť, kto nahradí Kokeho v základnej zostave: „Vedľa Gabiho nastúpi v strede poľa Saúl. Jeho prítomnosť nám umožní byť viac cítiť pred bránou súpera, pretože Saúl je ladený ofenzívnejšie, je dobrý vo vzduchu a má čuch na góly,“ uviedol argentínsky kouč na tlačovke. Ciele pred zápasom sú úplne jasné – tri body, alebo nič: „Keď sa vám stane, že prehráte, je veľmi dôležité, aby ste opäť vyhrali, a to čo najrýchlejšie, ako je to len možné,“ podotkol Simeone. „Chlapci tvrdo makali a teraz sme pripravení na Málagu.“

Súper z Málagy sa taktiež potýka s absenciami, zranení sú Kuzmanovic, Weligton, Charles, Keko a Recio, po zranení sa vracia Koné. Kouč Juande Ramos si však z absencií ťažkú hlavu nerobí: „Vždy k zápasom pristupujeme bez ohľadu na absencie, ako sme ukázali minulý týždeň proti Leganés, kde chýbali viacerí hráči, no reakcia tímu bola vynikajúca. To isté očakávame i od tohoto zápasu, hráči na trávniku budú musieť zahrať rovnako dobre ako minulý týždeň. Mám v nich absolútnu dôveru,“ uviedol tréner Boquerones. Stretnutie desiateho kola La Ligy sa odohrá v sobotu, 29. októbra od 18:30, na pravidlá dohliadne katalánec Estrada Fernández.